Niederalteich – Lalling

MístoVzdálenost (km)Čas (hod)
Vycházkovou chůzí
Nadmořská výška (m)
Niederalteich0,00,00:00312
Hengersberg2,62,60:50345
Buch4,26,81:20323
Auerbach4,010,81:00325
Euschertsfurth8,519,32:30441
Lalling1,921,20:20446
Celkem21,2 km 6:00 hod 

Nenáročné, pestré pěší putování bez většího stoupání po širokých, pohodlných cestách (většinou asfaltových). Putování po stopách sv. Vintíře začíná v klášteře v bavorském městečku Niederalteichu a pokračuje skrz obec Hengersberg, kde se nachází mnoho pamětihodností. Vintířova stezka se dále ubírá přes obilná pole Dunajské nížiny a klikatí se mírnou kopcovitou krajinou Bavorského lesa plné luk, rozptýlených ovocných sadů, zachovalých lesů, krásných údolí a čistých potůčků, dále pokračuje přes městečko Auerbach do půvabného údolí známé ovocnářské oblasti, tzv. Lallingského koutku (Lallinger Winkel).

Niederalteich (i)

Niederalteich - kostel

Barokní bazilika – prohlídky kostela. Přihlášení ke skupinovým prohlídkám klášterních prostor u klášterní brány nebo na telefonu 09901/2080.

Velký stavební komplex budov - informace na telefonu 09901/208208. Bazilika sv. Mauritia, klášterní budovy, Církevní institut, Internát sv. Gottharda, klášterní brána, Kostel sv. Nikolause, Gymnasium sv. Gottharda, Venkovská vysoká škola sv. Vintíře, radnice, klášter uršulinek.

Sluneční hodiny v kláštere Niederalteich – jedná se o neobyčejně zajímavé a mnohostranné dílo. Hodiny navrhl a vyrobil Gregor Baumhof společně s Georgem Rick.

Ovocné zahrady

Leonhardi – kaplička

Ornitologická chráněná oblast

Hengersberg

Kostel Panny Marie – byl postaven na přelomu 10. a 11. století

Kostel Sv. Michaela – postavený v letech 1585-1589

Auerbach (i)

Auerbach vděčí za svůj vznik Benediktínskému klášteru v Niederalteichu. Název Auerbach vznikl podle stejnojmenného malého potůčku, který pramení západně od Auerbachu. Nádherná příroda, která se zdvihá z údolí řeky Ohe v Bavorském lese, nabízí bohaté možnosti pro pěší turistiku.

Kostel Sv. Pankráce a Sv. Markéty - postavený v 18. století

Přírodní naučná stezka

Euschertsfurth

Přes 600 let staré lípy s mohutnými kmeny a značným obvodem koruny, řadí se k nejstarším lípám v Evropě.

Ovocné sady

Lalling (i)

Lalling Lalling

Rekreační oblast Lallingský koutek (Lallinger Winkel) je známa jako „Ovocná zahrada Bavorského lesa“. Počátkem jara v měsících březnu a dubnu v okolí Lallingu rozkvetou rozsáhlé louky plné sněženek. Jedná se o nejrozsáhlejší kvetoucí louky na území Bavorska.

V Lallingském koutku jsou vhodné podmínky pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Návštěvníci mohou využít široké nabídky: rybaření, kuželky, pěší turistika, golf, vyjížďky na koních, hrnčířina, cykloturistika, tenisové kurty, sáňkování, střelba a sportovní, fotbalová i dětská hřiště. V zimě jsou zde příznivé podmínky pro lyžování.

Barokní kostel sv. Štěpána – postavený v 18. století

Hrnčířská dílna a krámek

Muzeum dopravních prostředků ve Stritzlingu

Muzeum smyčcových hudebních nástrojů (Streicher) ve Stritzlingu

Naučná ovocnářská stezka v Panhollingu


první den

loga Cíl 3, EU, Euregio

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Investice do vaší budoucnosti.